Puchar Świata w skokach narciarskich

Coraz mniej opłacalne zwycięstwo Stocha w TCS

Turniej Czterech Skoczni to impreza typowo komercyjna, z własnymi sponsorami i własnym medialnym życiem, poniekąd niezależna od FIS, choć jednak wkomponowana na stałe w kalendarz najważniejszej imprezy sezonu, jakim jest Puchar Świata. Nie tylko Polscy kibice z tytułu historycznych zwycięstw Adama Małysza i Kamila Stocha doskonale znają specyfikę tego czterokonkursowego, ośmioseryjnego turnieju z przełomu Starego i Nowego Roku.

Specyfika ta sprawia, że typy bukmacherskie dnia w tej dyscyplinie są bardzo trudne do prawidłowego oszacowania – naturalnie w skokach narciarskich można wskazać wąską grupę liderów – od pięciu do dziesięciu najlepiej dysponowanych zawodników danego okresu. W skokach jednak wciąż chwilowa zwyżka formy, drobny pech lub gorsze lądowanie rywala albo po prostu szczęście do doskonałych warunków w locie, mogą kompletnie odwrócić losy zawodów. Dlatego typy bukmacherskie pewne w skokach narciarskich praktycznie się nie zdarzają, a co za tym idzie – brakuje tutaj kursów rzędu 1,2-1,5, bardzo rzadko zdarzają się kursy w wysokości 2. A to oznacza, że skoki narciarskie mogą przynieść dobrze typującemu graczowi bardzo konkretny zysk i wygraną.

Decydując się na swoje własne typy bukmacherskie na jutro, czyli na ostatni konkurs indywidualny Turnieju Czterech Skoczni, zaplanowany na 6 stycznia na skoczni w Austrii, warto się pospieszyć. Zasady konkursu są takie, że przez osiem kolejnych rund zawodnik zbiera i sumuje swoje punkty, a całość wygrywa posiadacz największej sumy punktów na koniec imprezy. Po już rozegranych dwóch konkursach, wbrew opinii wielu dziennikarzy, to Kamil Stoch znacząco zdystansował innych zawodników i jeśli jeszcze przed imprezą wskazanie Stocha dawało kurs rzędu 4 i więcej, obecnie wskazanie Polaka na zwycięzcę Turnieju Czterech Skoczni kurs spadł poniżej 3, a w przypadku jego dobrego występu w trzeciej odsłonie w Innsbrucku, jego zwycięstwo będzie jeszcze mniej opłacalne, więc czas gra tu na niekorzyść typerów.