7.06 Towarzyski – Portugalia vs Algieria – Mistrzowie Europy kontra Algieria na dafabet

Forbet i inni typują formę mistrzów Europy przed Mundialem

Ostatnie dni przed rozpoczęciem mistrzowskiej imprezy w Rosji, reprezentacje piłkarskie z całego świata szlifują formę i sprawdzają rezerwowych, nowe ustawienia czy taktykę rozegrania stałych fragmentów gry. Wszystko po to, aby optymalnie przygotowanym wystartować na rosyjskim Mundialu. Dlatego reprezentacje jak Portugalia, czyli aktualni mistrzowie Europy z ostatniego francuskiego turnieju, chętniej sięgają po sparingpartnerów ze środka rankingów czy ich drugiej połowy. Stąd 7 czerwca naprzeciwko ekipy pod wodzą Christiano Ronaldo staną dość przeciętnie oceniani piłkarze Algierii.

Zdaniem zakładów bukmacherskich, dziennikarzy oraz samych kibiców, pomimo sparingowego i towarzyskiego charakteru meczu, nie powinno zabraknąć bramek, zwłaszcza po stronie Portugalii, która będzie również gospodarzem tego spotkania. Legalni bukmacherzy nie widzą jednak większych szans na odniesienie jakiegokolwiek znaczącego wyniku przez gości, ponieważ Algieria ma na swoim koncie serię trzech porażek i to z dość przeciętnymi  rywalami jak Arabia Saudyjska czy Zielony Przylądek. Portugalia w tym samym czasie zremisowała 2:2 z Tunezją i bezbramkowo z mocną Belgią oraz przegrała 0:3 z zawsze groźną Holandią.

Bukmacherskie typy na mecz Portugalii

Christiano Ronaldo z kolegami to zawsze jeden z faworytów dużych imprez. Teraz w Rosji na Mundialu wokół Portugalii roztacza się aura aktualnego mistrza Europy, więc na pewno presja powtórzenia wyniku będzie bardzo wysoka. Towarzyskie mecze przed główną imprezą sezonu często traktowane są przez selekcjonerów narodowych jako przetarcie fizyczne przed prawdziwym bojem, sprawdzani są rezerwowi i czasami dochodzi do wyników bardzo zaskakujących. Gdyby Algieria potrafiła nawet zremisować na terenie rywala, to 7 czerwca zakłady bukmacherskie wypłaciłyby typerom obstawiającym to wydarzenie nawet 5-krotność wniesionej stawki.

Autor: DG