26.11 La Liga – Espanyol Barcelona – Getafe CF

Barcelona ze względu na separatystyczne tendencje Katalonii jest ostatnio miejscem, gdzie każdy kolejny mecz La Liga budzi wiele emocji, niekoniecznie sportowych. Podobnie może być w meczu z Getafe i to z wielu powodów, także typowo politycznych. Do spotkania Espanyol Barcelona kontra Getafe FC dojdzie 26 listopada w ramach 13 kolejki La Liga.

W tym sezonie dochodziło już do pojedynków zespołów z Madrytu, którego rząd ostro obchodzi się z Katalonią i katalońskimi klubami i za każdym razem zarówno piłkarze jak i kibice obu stron wychodzili na mecz wyjątkowo zmobilizowani. Identycznie będzie na pewno 26 listopada, a wynik końcowy spotkania jest nieprzewidywalny, więc typy bukmacherów są tutaj bardzo zróżnicowane.

W sytuacji, gdy różne firmy bukmacherskie nie mają identycznego oglądu na konkretny mecz i nie są w stanie wskazać jednoznacznego faworyta potyczki – a tak właśnie jest w przypadku meczu Espanyolu z Getafe – to warto porównywać różne typy bukmacherów na dzisiejsze mecze, albowiem u konkurentów znaleźć można czasami zdecydowanie lepsze i bardziej opłacalne propozycje kursów. Wskazanie jednoznacznego faworyta nie będzie tutaj proste nie tylko dlatego, że mecz odbywa się na terenie Barcelony, a przyjezdnymi będą gracze małego klubu z przedmieść Madrytu.

Patrząc na typowo sportową dyspozycję obu klubów w tym sezonie La Liga Santander, po 11 rozegranych meczach zawodnicy zarówno gospodarzy jak i gości mogą się pochwalić praktycznie identycznym bilansem. Espanyol zajmuje 12 miejsce w tabeli z bilansem 3 wygrane, 4 remisy i 4 porażki. Dokładnie taki sam bilans ma Getafe, które znajduje się wyżej w tabeli o jedno miejsce dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Typy bukmacherów na weekend uwzględniają także ostatni mecz obu zespołów. Getafe zremisowało z dobrze grającym Betisem, podczas gdy Espanyol przegrał z bardzo przeciętnym Alaves.