19.11 Ekstraklasa – Śląsk Wrocław – Arka Gdynia

Śląsk Wrocław i Arka Gdynia to dwa zespoły, które znajdują się obecnie na pograniczu grupy spadkowej i grupy mistrzowskiej Ekstraklasy. Do potyczki pomiędzy wrocławskim a gdyńskim klubem dojdzie w ramach 16 kolejki Ekstraklasy, 19 listopada 2017 roku o godzinie 15:30. Gospodarzem będzie Śląsk Wrocław, więc do spotkania dojdzie na przeżywającym stopniowy wzrost frekwencji kibiców liczącym aż 45.000 miejsc siedzących. Patrząc na typy bukmacherskie prezentowane przed tym spotkaniem widać, że trudno jest o wskazanie jednoznacznego faworyta nadchodzącego meczu.

Za gospodarzami przemawia nie tylko gra na własnym obiekcie, ale także osoba bardzo skutecznego napastnika, Marcina Robaka. Zawodnik jeszcze jakiś czas temu grający właśnie na Pomorzu, od chwili przeniesienia się do Śląska Wrocław znów imponuje skutecznością i zachowaniem w polu karnym rywala. Arka Gdynia niestety nie może pochwalić się żadnym piłkarzem grającym w ofensywie, który chociaż zbliżyłby się do granicy 10 goli zdobytych do tej pory przez Marcina Robaka. Typy bukmacherskie na dziś są jednak na pewno dużo korzystniejsze, niż kursy za tydzień, kiedy tuż przed samą kolejką, będzie już mniej niewiadomych.

Oczywiście piłka nożna to gra drużynowa i pod tym względem Arka Gdynia prezentuje się tylko minimalnie lepiej. Typy bukmacherskie piłka nożna uwzględniać muszą także takie statystyki jak liczba straconych i strzelonych goli, a ta w przypadku obu drużyn nie jest szczególnie zachwycająca. Śląsk w piętnastu dotychczasowych kolejkach trafiał do siatki rywala 19 razy, ale sam tracił gola aż 22 razy.

Defensywa Gdynian jest znacznie mniej dziurawa, o czym może świadczyć 16 straconych w tym sezonie goli, ale strzelonych raptem 15. W tabeli drużyny dzieli jeden punkt – Śląsk zajmuje 9 pozycję, a Arka po ostatniej przegranej w ostatniej minucie spotkania w derbach Trójmiasta z Lechią 10 pozycję. Obie muszą więc zagrać o całe trzy punkty, aby wrócić do grupy mistrzowskiej.