18.02 Serie A – Milan vs Sampdoria – Klasyk Serie A. Będą bramki?

Jeszcze nie tak dawno temu AC Milan był klubem bijącym się o wygranie Ligi Mistrzów, a dzisiaj w meczu z takimi drużynami jak Sampdoria Genua nie jest nawet stawiany w roli faworyta. Ostatni sezon i tak jest dla Milanu lepszy od kilku poprzednich, ale znajdująca się na absolutnej fali Sampdoria raczej nie będzie skazana w wyjazdowym meczu na San Siro na pożarcie. Wynik może być absolutnie każdy i obstawianie meczy takich jak ten wcale nie jest proste. Może natomiast zaowocować bardzo ciekawym kursem, ponieważ  bukmacherzy przygotowują zwykle na okazję takiego popularnego meczu ciekawsze kursy.

Polacy, dla których obstawianie meczy online jest czymś powszednim, bardzo chętnie wybierają do typowania te wydarzenia sportowe, które z punktu widzenia jego samego, są interesujące. Udział Polaków w meczu i wyjściowej jedenastce na poziomie Serie A zawsze przekłada się na większe zainteresowanie meczem, także mediów i typerów-amatorów, ale przy okazji bukmacherzy chętniej podnoszą kurs. Tak jest w przypadku meczu Milanu z Sampdorią zaplanowanego już na 18 lutego.

W zależności od bukmachera kurs na zwycięstwo gospodarzy jest tylko nieznacznie korzystniejszy, aniżeli kurs na remis (od 2.00 do 3.00, w zależności od operatora). Sampdoria będzie grała na wyjeździe, więc zdaniem analizujących obstawianie meczy sts, drużyna Bereszyńskiego, Linettego i Kowanckiego, będzie musiała wspiąć się znów na wyżyny, aby wywieść trzy punkty z terenu przeciwnika i taki scenariusz ocenia się na kurs rzędu 3.50 i więcej. Sampdoria do tej pory wygrała o jeden mecz więcej od Milanu i ma z tego tytułu jedno miejsce wyżej w tabeli Serie A i 3 punkty przewagi, które po najbliższym meczu mogą przestać istnieć.