16.12 Ekstraklasa – Sandecja Nowy Sącz – Lechia Gdańsk

Ekstraklasa zawita w ramach najbliższej kolejki 18 grudnia do Nowego Sącza, gdzie tamtejsza Sandecja podejmować będzie Lechię Gdańsk. Wytypowanie faworyta tych rozgrywek może nie jest bardzo trudne, ale jak to zwykle ma miejsce przy typowaniu wyników sportowych – zawsze dojść może do niespodzianki czy zaskoczenia. A wiele osób właśnie w takim tonie skomentowałaby porażkę Lechii Gdańsk na wyjeździe, chociaż jak pokazują kursy publikowane przez e toto i innych legalnych bukmacherów, Lechia nie jest tak wyraźnym faworytem, jak jeszcze miałoby to miejsce pół roku temu.

Przede wszystkim ten sezon średnio wychodzi Lechii Gdańsk, która nadal ma oczywiście statystyczne i matematyczne szanse na odniesienie względnego sukcesu, jakim byłoby zapewnienie sobie miejsca w eliminacjach europejskich pucharów na następny rok. Bardziej od statystyki przeszkadza jednak sam styl gry gdańszczan, którzy w tym sezonie dość regularnie tracą punkty i gole, nie tylko na wyjeździe. Dlatego wybierając e toto zakłady bukmacherskie warto kierować się nie tylko historyczną i tradycyjną marką danego klubu piłkarskiego, ale bardziej realnymi i aktualnymi jego możliwościami.

A te w przypadku Lechii obecnie nie są zdecydowanie wyższe od możliwości graczy z Nowego Sącza. Patrząc na same suche statystyki, Sandecja pochwalić może się 19 punktami zdobytymi za 4 zwycięstwa i 7 remisów zabezpieczonych w dotychczasowych grach. Przyjezdni gracze w tym samym czasie wygrywali 6 razy i 5-krotnie remisowali, za co w sumie przypisuje im się do konta 23 punkty.

Celem dla Lechii jest więc atak na miejsce w czołowej ósemce i wejście do grupy mistrzowskiej, w co wierzą w etoto i innych popularnych polskich zakładach. Z kolei dla Sandecji celem na ten sezon jest utrzymanie się w Ekstraklasie, a do tego potrzeba przynajmniej pojedynczych punktów urywanych takim drużynom jak Lechia właśnie.